TEATR „Czy TAK, czy NIE?”

TEATR „Czy TAK, czy NIE?”

 

Teatr "Czy TAK, czy NIE?", którego organizatorem jest fundacja Dorotkowo, powstał dzięki determinacji prezes zarządu fundacji i wsparciu PFRON, który od kwietnia 2017 r. dofinansowuje zajęcia taneczno-teatralne, w ramach których młodzi ludzie, będący podopiecznymi Dorotkowa mogą wyrażać siebie i przedstawieć widziany przez siebie świat za pomocą emocji, uczuć i gry aktorskiej. Opiekę artystyczną nad przedsięwzięciem od początku ma Agnieszka Piasecka - toruńska teatrolog i arteterapeutka, wspierana przez scenarzystkę teatralną, dramaturga i psychologa - Inkę Dowlasz z Teatru Ludowego w Krakowie. 

Prapremiera pierwszego spektaklu, jaki zespół aktorski wraz z Agnieszką Piasecką i Inką Dowlasz, przygotował, przy współpracy Krystiana Wieczyńskiego (reżysera i aktora) oraz Damiana Droszcza (aktora) i Marty Zawadzkiej (choreografki), odbyła się w Światowy Dzień Zespołu Downa,  21 marca 2018 r. w Toruniu. Przedstawienie to ma tytuł "Czy można mnie pokochać?" i w dalszym ciągu jest w repertuarze Teatru. Co prawda od dnia pierwszej swojej prapremiery aktorzy rozwinęli swoje umiejętności, przygotowując kolejne widowisko: "Sen o dobrych kolegach", to wciąż z chęcią wracają do swojego pierwszego spektaklu, dzięki któremu ich Teatr nosi nazwę "Czy TAK, czy NIE?"

Drugi spektakl, nad którym dorotkowy Teatr pracował od grudnia 2018 r. miał swoją premierę 31 maja 2019 r. w Toruniu. Dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń może on być wystawiany nie tylko w Toruniu, ale i w innych miastach.

W roku 2020, jak wszystkich, dotknęły i nasz teatr obostrzenia pandemiczne. Od poczatku 2021 r. pracujemy jednak pełną parą nad nowymi adaptacjami naszych spektakli. Rozwijamy się, a z nami nasz dorotkowy Teatr.

ZESPÓŁ

[fot. AlleSpot, M. Klawiński, Joanna Mikulska, Monika Szcząchor, KMT]   

 Agnieszka Piasecka, dyrektor artystyczna

Inka Dowlasz, scenarzystka


 Krystian Wieczyński, reżyser


Kacper Cieśliński

Tomasz Dymski


Alicja Moczyńska


Szymon Pawlicki


Dorota TargowskaIga Wiśniewska

 


Michalina Wiśniewska


Klaudia Zalewska


Grzegorz Żółtowski

 

Gościnnie

Damian Droszcz

 

Od lewej stoją: Tomasz Dymski, Klaudia Zalewska, Grzegorz Żółtowski, Alicja Moczyńska,
Kacper Cieśliński, Łuksz Krzywdziński i Michalina Wiśniewska, siedzi: Dorota Targowska, Toruń, czerwiec 2019 r.

* * *
TAK PRACUJEMY